Halutaan myydä
Playlist Trade Music Promotion

Kohdenumero FK70241
Hintapyyntö 40 000
Toimiala Verkkokauppa
Maakunta tai alue Koko Suomi
Myydään Playlist Trade Music Promotion verkkopalvelu / sivusto.

Playlist Trade yhdistää musiikin tekijät ja mahdollistaa artistien yhteistyön musiikki promootion saralla. Palvelussa artistit / musiikkituottajat voivat helposti vaihtaa ja lisätä toistensa musiikkikappaleita omille tai muuten hallinnoimilleen soittolistoilleen.

Sivusto on ollut toiminnassa 30.04.2024 lähtien ja saavuttanut tähän mennessä 1033 rekisteröitynyttä käyttäjää. Uuden käyttäjän hankintahinta on 0,25 euroa. Markkinointi kehitysvaiheessa on ollut käynnissä ajoittain testimielessä.

Sivustolla on uutiskirje / blogi palveluna käytössä substack tili, substack tilillä tilaajia on 1022.

Sivustolla on myös olemassa Facebook, Instagram, TikTok ja Youtube tilit. Näissä ei vielä ole juurikaan sisältöä, ajanpuutteen vuoksi. Sivusto löytyy hyvillä sijoituksilla niin hakukoneista kuin myös AI:n kautta.

Palvelu on kansainvälinen ja musiikki alalle pyrkivien artistien määrän vuoksi sivusto omaa hyvän kasvupotentiaalin.

Palvelun kehityksessä seuraava vaihe on monetisoida sivusto. Tähän löytyy itseltäni valmiita kehityspolkuja ja palveluita, jotka luonnollisesti käydään läpi ostajan löydyttyä. Kts. alempana Global New Music.

Sivusto myydään joko kokonaan tai voin itse jäädä kehittämään palvelua osakkaana tai muuten sovittavalla tavalla.

Sivusto sisältää myös käyttäjien hallintajärjestelmän.



GLOBAL NEW MUSIC

Kehityksen alla on tällähetkellä globalnewmusic.com sivusto, jonka tarkoitus on toimia pääsivuna laajemmin toteutetuille alapalveluille. Esimerkiksi Playlist Trade sivuston ajatus on tulevaisuudessa toimia globalnewmusic.com sivuston alaisuudessa ja keskittyä Playlist Curators - Artist yhteistyökanavana. Itse globalnewmusic.com sivusto yhdistää laajemmin eri musiikkialan toimijoita, esimerkiksi artistit, musiikin kuuntelijat, radiot ym.

Toimintamalli on vielä hyvinkin muokattavissa jos tulee uusia parempia ideoita kuinka palvelu toimisi. Kauppa voidaan myös tehdä toisesta palvelusta tai molemmista.

Sopiva verkkopalveluiden kehittäjille, digimarkkinoijille tai muille, jotka ovat kiinnostuneet verkossa tapahtuvasta liiketoiminnasta.



Linkki sivustolle:
https://playlisttrade.com

Hintapyyntö 40 000€.

Ota yhteyttä niin jutellaan lisää!
playlisttrade(at)gmail.com

Jaa ilmoitus


Viesti lähetetty

Kysy lisätietoja kohteesta

Saat lisätietoja jättämällä yhteystietosi tähän. Kaikki tiedot ovat pakollisia.




Katso myös nämä myytävät yritykset Suomen suurimmalta yritysvälittäjältä - Suomen Yrityskaupat