Halutaan myydä
Myydään kannattava autokorjaamo Tuusulassa

Kohdenumero FK73259
Hintapyyntö 100 000
Liikevaihto 300000
Toimiala Ajoneuvojen huoltokorjaamot
Maakunta tai alue Uusimaa / Tuusula
Henkilöluku 3
Myydään Tuusulassa toimiva LEVEL Autopalvelu Oy / valmis autokorjaamokokonaisuus.

Kyseessä on toimiva ja kannattava autokorjaamo, jolla on hyvä maine, vakiintunut asiakaskunta sekä positiivisia asiakasarvioita. Yrityksellä on merkittävä kasvupotentiaali, ja toiminta sopii hyvin yrittäjälle tai yritykselle, joka haluaa jatkaa autokorjaamotoimintaa valmiissa toimintaympäristössä.

Kauppaan voidaan sisällyttää koko osakeyhtiö liiketoimintoineen tai vaihtoehtoisesti valmis autokorjaamotila laitteineen ja varusteineen. Tarkka kaupan sisältö sovitaan ostajan kanssa erikseen.

Yrityksellä ei ole velkoja, luottoja tai leasingvastuita. Kirjanpito ja tarvittavat raportit ovat saatavilla vakavasti kiinnostuneille ostajille.

Myynnin syynä on omistajan muutto. Tarvittaessa nykyinen omistaja voi auttaa uutta omistajaa toiminnan siirrossa erikseen sovittavalla tavalla.
Myyjä on saanut neuvontaa yrityksen myyntiin oman alueensa Uusyrityskeskuksesta

Jaa ilmoitus


Viesti lähetetty

Kysy lisätietoja kohteesta

Saat lisätietoja jättämällä yhteystietosi tähän. Kaikki tiedot ovat pakollisia.





Katso myös nämä myytävät yritykset Suomen suurimmalta yritysvälittäjältä - Suomen Yrityskaupat